Home page > Aktuality > Jsme v tom s vámi

Jsme v tom s vámi

Vojáci 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic jsou stejně jako příslušníci ostatních útvarů AČR nasazeni na podporu integrovaného záchranného systému České republiky. V neděli večer jsme obdrželi rozkaz připravit jednotku o síle sto vojáků, která v pondělí posílí příslušníky Policie ČR a bude plnit úkoly spojené se znovuzavedením kontrol na státní hranici.

Příslušníci všech skupin štábu byli ještě večer povoláni do kasáren a začaly přípravy a konkrétní úkony k tomu, aby v pondělí v poledne mohla jednotka vyrazit do přidělených hraničních prostorů a začít plnit specifické úkoly ve prospěch PČR.

Naši vojáci jsou nasazeni v Moravskoslezském kraji a mají tedy na starosti úsek česko-polské státní hranice. Operují na území obcí Chotěbuz – Český Těšín a Hlučín. Jejich stanoviště jsou jak na rušných a frekventovaných přechodech, tak také na těch malých, které jsou určené pouze pro pěší přechod. Vzhledem k vydaným mimořádným opatřením je momentálně jejich hlavním úkolem spolu s PČR kontrola povolení k překročení státní hranice z Polska do České republiky. Každého jednotlivého člověka a vozidlo musí zkontrolovat a ověřit v policejní evidenci, že je tento člověk oprávněn ke vstupu do země. Vojáci si pochvalují, že většina lidí je zodpovědná a nasazuje si při komunikaci během kontrol ústenky nebo respirátory. Jsme v tom všichni společně a i my věříme, že situaci společně zvládneme!

 

Nahoru