Home page > Aktuality

Aktuality

Výcvik pod taktovkou Britského vojenského výcvikového a poradního týmu

Publikováno: 26.4.2021 Autor: Martina ŠTĚPÁNKOVÁ

Dnes byl u 72. mechanizovaného praporu zahájen další běh kurzu Britského vojenského výcvikového a poradního týmu (BMATT). Na tři desítky našich vojáků se bude v následujících týdnech zdokonalovat ve velení malým jednotkám a vedení podřízených.

Přáslavičtí bojovníci pomáhají s bojem proti Covid-19 v Ostravě

Publikováno: 12.3.2021 Autor: Martina ŠTĚPÁNKOVÁ

Přes dvacet bojovníků ze 72. mechanizovaného praporu pověsilo maskáče pomyslně na hřebík a obléklo bílé pláště a ochranné obleky.

Jsme v tom s vámi

Publikováno: 18.3.2020 Autor: Karel HAUSMAJER

Vojáci 72. mechanizovaného praporu z Přáslavic jsou stejně jako příslušníci ostatních útvarů AČR nasazeni na podporu integrovaného záchranného systému České republiky.

Uctění památky padlých ku příležitosti Dne válečných veteránů

Publikováno: 12.11.2019 Autor: Karel HAUSMAJER

První světová válka skončila podpisem příměří dne  11. listopadu 1918 v 11 hodin dopoledne. Tento den ukončil do té doby nejkrvavější střet národů v historii. Ulice měst a vesnic se naplnili jásajícími lidmi, novinové titulky hlásaly mír a sršely optimismem. V pozadí oslav ale vládl dál smutek nad ztrátami, které tato válka vyvolala.

mezinárodní cvičení „SLOVAK SHIELD 2019“ - hlavní fáze

Publikováno: 8.11.2019 Autor: Anonym

Dne 4. 11. bylo mezinárodní cvičení „SLOVAK SHIELD 2019“ oficiálně zahájeno slavnostním nástupem všech zúčastněných armád, na kterém velitel Pozemních sil Slovenské republiky spolu s náčelníkem Generálního štábu Ozbrojených sil zdůraznili význam tohoto cvičení a popřáli vojákům hodně zdaru při plnění náročných úkolů a situací, kterým budou stát čelem. K vojákům také promluvil kaplan, jehož prostřednictvím byla pronesena modlitba za všechny účastníky cvičení, aby se v pořádku a ve zdraví vrátili do svých domovů.

Stránky

Nahoru