Home page > Aktuality > 2. mechanizovaná rota využívá ke sladění simulační technologie

2. mechanizovaná rota využívá ke sladění simulační technologie

Ve dnech 19. – 23.2.2018 proběhl výcvik 2. mechanizované roty v Centru simulačních a trenažérových technologií ve Vyškově. Cílem cvičení bylo sladit osádky a velitele rojů při řízení boje v sestavě mechanizované roty před praporním vyvedením do VVP Hradiště.

Po procvičení dílčích činností jako je zajištění přesunu, reakce na slabého nepřítele, řízení palby čety i roty v obraně a provedení velitelské rekognoskace s taktickou a topografickou orientací byla zahájen komplexní výcvik s využitím simulačních technologií pod námětem dle bojového rozkazu velitele 72. mpr, respektive velitele 2. mechanizované roty. Námětem tohoto cvičení je mechanizovaný prapor v obraně, kde 2. mr brání stanovené prostory obrany jako prvosledová jednotka praporu a v další fázi podporuje palbou protiútok druhosledové roty.

Kromě osádek mohli UVZ (učební a výcvikovou základnu) v prostorách OSTT Vyškov nově využít také příslušníci rojů, kteří se ve stejném týdnu zúčastnili výcviku na trenažéru ručních zbraní SAVIT. Ten dokáže s pomocí širokoúhlé projekce a snímačů simulovat jak střelnice a standartní terčové situace, tak i reálné situace pro jednoho i více střílejících.

Tuto možnost hodnotí kladně i velitel 2. mr kapitán Brunclík: „Zavedení nového trenažeru ručních zbraní umožňuje provádět efektivní výcvik jednotlivce ve střelecké přípravě a díky tomu je možno provádět výcvik na CSTT ve Vyškově nejen s osádkami ale s kompletní rotou, což dříve možné nebylo.“

Cíle cvičení byly splněny a po týdnu stráveném ve Vyškově je 2. mechanizovaná rota připravena plnit úkoly praporního cvičení Ebonite Javelin ve VVP Hradiště v měsíci březnu.

Fotogalerie

Nahoru